Ir pierādīts, ka kuņģa un 12 pirkstu zarnas iekaisumu izraisa specifiskas baktērijas, kas ir spējīgas dzīvot skābā vidē; skābes pārmērīga veidošanās ir organisma mēģinājums atbrīvoties no šīm baktērijām, kas reizēm arī izdodas, taču biežāk skābe bojā gļotādu un izveidojas kuņģa vai 12 pirkstu zarnas čūla. Ne vienmēr šīs baktērijas veido iekaisumu – ja organisma aizsardzības spēki ir stipri, tad tās tiek savaldītas un klusītiņām dzīvo paslēpušās kuņģa gļotādā, gaidot izdevīgu brīdi. Ja tāds brīdis pienāk un iekaisums sākas, tad ir jāveic speciāla ārstēšana ar antibiotiķiem un skābi mazinošiem līdzekļiem, lai pilnīgi iznīcinātu baktērijas. Taču ar to vien nepietiek- ir jānostiprina veselība un jāsakārto gremošana, lai baktērijas nevarētu atkal veikt savu postošo darbību. Par to, ka baciļi pēc kāda laika būs atkal atpakaļ kuņģī, varam nešaubīties – nedzīvojam sterilā kolbā.
Veselības tējas KUŅĢIM sastāvā ietilpst pelašķa ziedi, kuru iespaidā samazinās iekaisums un pārtraucas erozīvā asiņošana, ja tāda ir bijusi; cigoriņa sakne pastiprina aizkuņģa dziedzera darbību, arī insulīna izdalīšanos, asinszāle iznīcina baktērijas, samazina iekaisumu un veicina kuņģa gļotādas atjaunošanos; sarkanā āboliņa ziedi arī veicina kuņģa gļotādas reģenerāciju un padara to nepieejamu mikrobiem; raudenes laksti stimulē gremošanu, samazina spazmas un nomierina; viršu ziedi normalizē veģetatīvās nervu sistēmas darbību.
Kopumā Veselības tēja KUŅĢIM uzlabo gremošanas trakta funkcionālo stāvokli, stiprina organisma vispārējo un kuņģa lokālo imunitāti, samazinot iespēju atkārtoti saslimt ar kuņģa iekaisumu; tā veicina ātrāku atveseļošanos un uzlabo pašsajūtu.